We’ve updated our Terms of Use to reflect our new entity name and address. You can review the changes here.
We’ve updated our Terms of Use. You can review the changes here.

מ​י​ת​ר

by סמי בירנבך ומיתר

/
 • Digital Album
  Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

    ₪14.90 ILS

  You own this

   

 • Record/Vinyl + Digital Album

  התקליט יישלח בדואר רשום כשהוא באריזת קרטון, ובנוסף תקבלו עותק דיגיטלי להורדה מיידית של השירים

  Includes unlimited streaming of מיתר via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 7 days

    ₪70 ILS

  You own this  

   

1.
במנהרה של רכבת מפה לא אמיתית ספסל מתכת לשבת ורעש של תחתית הרחק מעין הרקיע אין זמן למרחקים ואן ביקשה שאגיע אני כבר בדרכי מה השעה, תגיד מה השעה, תגיד הזמן מואר על הלוח מעל הכובעים ילדה הפילה תפוח לעבר הפסים אל תהיה תמים הרי ככה נראית נדידת עמים מכת האור מתקרבת מפלט לנוודים אני נדחק לרכבת כיסי מעיל כבדים נדידת עמים זכרונות דומים נדידת עמים מה השעה, תגיד מה השנה, תגיד וכל תחנה שעוברת עוד זרם של זרים כותב לאן שבדרך כולם עזבו איזה בית לאן, הם לא יודעים חולק איתם בינתיים קרון של מהגרים נדידת עמים זכרונות דומים נדידת עמים מה השנה, תגיד מה השנה, תגיד
2.
לֵב הַחֹפֶשׁ, לֵב הָאוֹר מִי קָטָן וּמִי שָׁחוֹר מִי תּוֹפֵף עַל הַמְתוֹפֶפֶת מִי הֵעִיף אֶת הַמְעוֹפֶפֶת מִי אָמַר לָנוּ סְתָם: מָה קוּמוּ מִן הַתַּרְדֵּמָה כִּי בְּדִיזְנְגוֹף וְצִינָה אֵין יָשָׁר וְאֵין יָמִינָה וְאֵין שְׂמֹאלָה כַּמּוּבָן, נַהֲפֹךְ הוּא, זֶה הֶחַג שֶׁלֹּא נִצַּחְנוּ אֶת הָמָן. פורים התשנ"ו פיצוץ אוטובוס קו 5
3.
שֶבֶר חלום מחכה לשעה מתאימה תחת שמיכה אוורירית כף רגלה עירומה דם אמיתי על חצי אשכולית אדומה זמן הישרדות מצייר חתכים בנשמה בין הריסים, תנועת מצלמה בין רסיסים, נפרדה מעצמה באישוניה תקציר של רגעי האימה הלם הקרב הנצחי של סוסי מלחמה בא עם לילה בא עם לילה מה אינשאללה מה מלמעלה איך תמשיך מכאן (הלאה) יד הגורל אין לה כלום עם ליטוף לא כל צלקת רואים על הגוף יש לה צרות כמו פרופסור נשוי ושיכור כלום לא דומה לסיוט של מתקפת טרור שֶבֶר חלום מחכה לשעה מתאימה הלם הקרב הנצחי של סוסי מלחמה צר עולמה כעולם רקדנית על עמוד אין חלומות שבנויים אך ורק מריקוד בא עם לילה בא עם לילה מה אינשאללה מה מלמעלה איך תמשיך מכאן (הלאה) לילה עובר בה כמו סוס מלחמה בלי רוכבו היא מחכה לאור יום שאינשאללה יבוא
4.
מיתר 04:16
כִּי יָפוּ בַּנְּעָלִים פְּעָמַיִךְ וְהַנֶּשֶׁף חוֹגֵג וְסוֹאֵן וְהַבֶּרֶךְ סוֹבֶבֶת בְּדַעַת וּמֵיתָר אֶל מֵיתָר מְדַנְדֵּן. כִּי יָפוּ בַּנְּעָלִים פְּעָמַיִךְ וְהַנֶּשֶׁף חָמֹק וְרוֹטֵט וְכָתֵף מְרַחֶפֶת כַּבַּהַט וּמֵיתָר אֶל מֵיתָר יִתְלַהֵט. כִּי יָפוּ בַּנְּעָלִים פְּעָמַיִךְ וְחַמּוּק לְחַמּוּק יְחוֹלֵל וְהַבֶּרֶךְ שׁוֹאֶבֶת כַּלַּהַט וּמֵיתָר אֶל מֵיתָר יְחַלְחֵל. ~ ~ ~ ~ הָבָה-נָּא אָבוֹא אֵלַיִךְ כִּי הַלַּילָה עָמֹק וְצוֹנֵן וְהַסּוּת מִצְטַלְהֶבֶת בְּרַהַט וּמֵיתָר אֶל מֵיתָר מִתְנַגֵּן. הָבָה-נָּא אָבוֹא אֵלַיִךְ כִּי הַלַּילָה עָנֹג וְשׂוֹרֵט וְהַסּוּת מִצְטַנֶּפֶת בְּרַעַד וּמֵיתָר אֶל מֵיתָר יִתְרַדֵּד. הָבָה-נָּא אָבוֹא אֵלַיִךְ כִּי נִחָר הַמֵּיתָר וְצָרוּב וְהַסּוּת מִתְעַלֶּפֶת מִגַּעַת וְהַלַּיְלָה אֶחָד – וְאָהוּב.

about

Samy Birnbach & Meitar

credits

released May 28, 2017

סמי בירנבך: שירה
לוראן כהן: גיטרות, כלי הקשה, בס
אלקס פינקין: קלידים, בס
ר-ו-ב: תופים

עיבוד מוזיקלי: לוראן כהן
הפקה מוזיקלית: אלקס פינקין
עוזר הפקה: הארווי בן חמו
הקלטה, מיקס ומסטרינג: אלקס פינקין ב"מינימל סטודיו" (פריז)
www.minimalstudio.fr
rvb@minimalstudio.fr
הקלטות נוספות לשיר "מיתר" ומסטרינג לתקליט: אורי ברק באולפני קיצ'ה תל אביב

עיצוב גרפי: אייל טלר
צילום אחורי: ליזה רופי
צילום תמונת יח"צ: סנדרין ספורטה-כהן
תודה מסמי לטרולי (אהבת חיי), ליונה אמי (באהבה נצחית ובהכרת תודה), לשרון ינאי (על עזרתה האדיבה בנוגע לשיר "מיתר"), לסטפן פדאל (על תמיכתו הטכנית) למאיר גולדברג (על מילותיו המבריקות והשראתו המדהימה), לאורי ברק, לעידו קליר, ליוענה רטוש ולחברי הפרוייקט "מיתר" (לא היה קורה כלום בלעדיכם).
תודה מלוראן לסאנדרין ספורטה (חן, אור וסבלנות), למילנה וחוני סטולר, ליואל כהן (הילדים בסדר!), למיקי וכוכבית קלאר (על העזרה ועל ההקשבה). מוקדש לפאול צלאן.
תודה מאלקס לחברי הפרוייקט "מיתר" (ר-ו-ב, על תמיכתו הידידותית ב"מינימל סטודיו" – לוראן, על האנרגיות והיצירתיות – לסמי, שנתן לנו הזדמנות לעבוד יחד במהלך ימים מוארים אלו של דצמבר 2015).

Samy Birnbach : Vocal
Laurent Cohen : Guitars, Percussion, Bass
Alex Finkin : Keyboards, Bass
RvB : Drums

All tracks arranged by Laurent Cohen
Additional arrangments and sound design by Alex Finkin
Produced by Alex Finkin
Executive producer: Hervé Benhamou
Recorded, mixed and mastered by Alex Finkin at Minimal Studio (Paris) www.minimalstudio.fr
rvb@minimalstudio.fr
Additional recordings for "Meitar" and mastering for vinyl by Uri Barak at Kicha Studio (Tel-Aviv)

Cover design by Eyal Teller
Back cover photography by Lisa Rufi
PR Photo by Sandrine Saporta-Cohen
Thanks from Samy to Truly (love of my life), to my mom Yona (with eternal love and gratitude), to Sharon Yannay (for her great help in guiding me through the "Meitar" poem), to Stephan Fadele (for his kindness and technical help), to Meir Goldberg (for his brilliant lyrics and mighty inspiration), to Uri Barak, to Ido Kalir, to Joanna Ratosh and to the Meitar project members (it just wouldn't happen without you).
Thanks from Laurent to Sandrine Saporta (grace, light and patience), to Milena & 'Honi Stolar, Yoel Cohen (the kids are alright !), to Cohavit & Mickey Klar (for their help and absolute kindness tmi'ha). Dedicated to Paul Celan.
Thanks from Alex to the Meitar project members (RvB, for his friendly support at the Minimal Studio – Laurent, for his energy and creativity – Samy, who gave us the opportunity to work together during those high days of december 2015).

license

all rights reserved

tags

about

NaNa Disc | נענע דיסק Israel

ברוכים הבאים לעמוד הבנדקמפ של נענע דיסק! האלבומים זמינים להורדה ולהזמנה במשלוח רשום בדואר. ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות הטופס כאן למטה, או בהודעה בעמוד הפייסבוק
@NaNaDisc
m.me/NaNaDisc

contact / help

Contact NaNa Disc | נענע דיסק

Streaming and
Download help

Shipping and returns

Redeem code

Report this album or account