We’ve updated our Terms of Use to reflect our new entity name and address. You can review the changes here.
We’ve updated our Terms of Use. You can review the changes here.

ע​ו​ד א​ד​ב​ר א​י​ת​ך

by שגית רז - להיות שם

/
 • Digital Album
  Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

    ₪30 ILS

  You own this

   

1.
כשאתה ניגש אלי ומצביע, אני רואה אותך רוצה, רואה אותך דורש, ויודעת, לי אתה קורא. אך תנועותיך גוברות על המילים, שנמצאות עמוק בפנים. ואתה רוצה, אתה צועק: שהמחסום כבר יתנפץ. אני מדברת אליך, ומאמינה, שעוד אדבר איתך. כשאתה נושך את היד חזק, אני רואה איך אתה מתרגש, רואה איך זה משתלט, ויודעת, לי בלב כואב. אך הצחוק בעיניך הוא אור חדש, וכך לי אתה אומר- אני משתדל, אני מנסה, כי אותך אני אוהב. אני מדברת אליך, ומאמינה, שעוד אדבר איתך. אתה מקשיב, ורוב הזמן קולט. תוציא את שבפנים, אני לא אתמוטט. הבט בפחד, אל תירא הושט לו יד באהבה אני מדברת אליך, ומאמינה, שעוד אדבר איתך.
2.
איזה בוקר, שוב קמת מוקדם. מה התעוררת כשהאור לא עלה ? ממהרת, להיות כבר איתך. מבקשת שתהיה כמו כולם. איזה בוקר, אתה בוהה בעולם. מחכה שאושיט לך יד. תתעורר, תתחבר לתוך נשמתך, מתפללת שתהיה כמו כולם. אבל אני אני לא כולם ויש לי הרבה לתת לעולם. אני, תמיד, אני בדרכי שלי, פותח לבי הקשיבי לי. איזה בוקר, ושוב הזריחה. מברכת, על כל רגע איתך. כי לך יש את הדרך שלך ואני כאן תמיד בשבילך. אבל אני אני לא כולם ויש לי הרבה לתת לעולם. אני, תמיד, אני בדרכי שלי פותח ליבי, הקשיבי לי.
3.
אני בתוך דיפוזיה במצב של פעפוע, זהו לא מצב סימביוטי ויש אומרים אידיוטי. מגופך אני יוצאת להכיר את ההבדל ונכנסת אל גופי להכיר את מהותי. אילו רק יכולתי להיות בך הפה לומר את ההבדל שבינינו. אילו רק יכולתי להיות בך הלב להרגיש את ההבדל שבנינו. אתה בתוך דיפוזיה במצב של פעפוע אך אין מי שיקלוט אתה חיי בתוך חומות. מגופי אתה יוצא להכיר את ההבדל ונכנס לתוך גופך להכיר את מהותך. אילו רק יכולתי להיות בך הפה לומר את ההבדל שבנינו. אילו רק יכולתי להיות בך הלב להרגיש את ההבדל שבנינו. הייתי מגלה מהותה של הבריאה את רזיה הקסומים שמעטים אותה רואים ולך נתנה הזכות לראות מעבר לקיום.
4.
לא אקמול היום אשא תקוותי אליה. את העייפות אניח אז בצד. צחוקה המאפשר קרבה, הופך יאוש לעוד תקוה, כי עכשיו היא נכנסת ואליו היא נגשת, מושיטה לו ידה: "בא היא קוראת לך, בא היא רוצה אותך". אתה הרי שומע את קולה שעוד קורא. "בא היא קוראת לך בא היא רוצה אותך" אתה הרי שומע את קולה שעוד קורא רק שלא תלך. ושוב אתה מפנה גבך אליה ואת תוהה לאן הוא נעלם מבט שלך מטיל ספק ועיניו שמוטות כעת. אך את לא נשברת ואליו את הולכת וידך בידו.
5.
אור חזק מכה בי, דרכו אני רואה. לא יכול לזוז, כל הגוף אז משתתק. והם באים, ניצבים בכל מקום. אני רואה, ולא יודע מה מלעשות. נו די שייעלמו, נו די שיסתלקו. קולות רבים עוברים בי שומע כל דבר. תנועות הקול צורבות בי הופך למשוגע. והם באים, אין סוף לכיוונים אותי שומעים, אך דבר לא יוצא מפי. נו די שייעלמו, נו די שיסתלקו. בתוכי מוצא לי מקום של הגנה מרדים את כל חושיי, נחבא אל העולם ולהוריי נושא אני תפילה: אמא ואבא געו בי אני כאן.
6.
מדמיינת לי אותך, פתאום מתחיל כך לדבר, כאילו כלום כאן לא היה, זו דאגה שנגמרה. ורק המחשבה, גורמת לדמעות לזלוג ללא שליטה, הן פורטות על מועקה. איבוד חושים, הראש כואב. איבוד חושים, זה לא עובר. וכולי כה חדורה, באמונה גדולה שתבוא אליי תאמר: "אמא, בואי כבר" ורק המחשבה, גורמת לדמעות לזלוג ללא שליטה הן פורטות על מועקה. מבינה אותך עכשיו זו רק שפה שונה אתה אליי כן מדבר בדרכך המופלאה. חיבור חושים הראש מרפה, חיבור חושים פחות כואב.
7.
הי מי מסתתר ונוגע עמוק בתוך ליבי, דמעותי אליו לא לוקח ופותח לי חיים אחרים. זה סוד נסתר, ואין איש יודע, מהיכן עולמך המיוחד. תסתכל, ואלינו תגיע – ראה, כמה טוב ביחד לחיות.
8.
אני עוקדת את בני ללא יודעין, אני עוקדת את בני ללא חושבין, ועיניי נשואות לבקש לי תשובה לשוב לאמת שבי נצורה. רעשים, מופיעים גועשים, הכל בסימן שאלה ואותך בני מחבקת רק לא לאבד אותך. רעשים , מופיעים גועשים הכל בסימן שאלה ואותך בני מחבקת שלא ישברו אותך. אני עוקדת את בני ללא יודעין, עוקדת את בני ללא חושבין, ועיני מתמלאות בהמון אהבה, לשוב להיות רק אמא שלך. רעשים, מופיעים גועשים, הכל בסימן שאלה ואותך בני מחבקת רק לא לאבד אותך. רעשים , מופיעים גועשים הכל בסימן שאלה ואותך בני מחבקת שלא ישברו אותך. מתבוננת בך כל יום כל שעה מתארת לך את מה שנראה אתה קופץ למרומים חופר עומקים תסתכל: "האם זה אתה שם בפנים". הנפש כלואה בתוך גוף, הגוף מתרגם את הנפש. ואנו כלואים בתמונות שיצרנו אותן בעצם.
9.
תמונות מדברות מזכירות לי רגעים שעברנו יחדיו. תמונות מדברות משרישות בי אמונה, אהבה ותקווה. חייך רצים בי בסרט ממחישים הם מסע משותף, והלב שוב נצבט ותוהה הוא מה תהיה התמונה הבאה. תמונות מדברות מזכירות לי רגעים שעברנו יחדיו תמונות מדברות אוחזות בי מאירות בכוחן אהבה חייך רצים בי בסרט ממחישים הם מסע משותף והלב שוב נצבט וזוכר הוא להמשיך המסע עוד לא תם. כחוט הן עוברות ושוזרות לעיניי מרקם חייך שלך, והמחט חדה ודוקרת, מעירה אמונה עמוקה.
10.
מדמיינת לי אותך, פתאום מתחיל כך לדבר, כאילו כלום כאן לא היה, זו דאגה שנגמרה. ורק המחשבה, גורמת לדמעות לזלוג ללא שליטה, הן פורטות על מועקה. איבוד חושים, הראש כואב. איבוד חושים, זה לא עובר. וכולי כה חדורה, באמונה גדולה שתבוא אליי תאמר: "אמא, בואי כבר" ורק המחשבה, גורמת לדמעות לזלוג ללא שליטה הן פורטות על מועקה. מבינה אותך עכשיו זו רק שפה שונה אתה אליי כן מדבר בדרכך המופלאה. חיבור חושים הראש מרפה, חיבור חושים פחות כואב.

credits

released December 1, 2017

תודה מיוחדת לכל אלו שהושיטו יד מתוך מעמקי ליבם בהוצאת האלבום אל האור.
ישראל כסיף מאולפני "קלמנטינה", המפיק המוסיקלי ושותף בלחנים, אדם נדיר וקסום, תודה מיוחדת לך על שפתחת את דלתך והאמנת בפרויקט זה מהרגע הראשון, על שהצלחת להפיק מתוכי את אהבתי ותפילתי הכנה.
דפני עופר כסיף על צילום ועריכת הקליפים "לא כמו כולם", "מסתתר ונוגע".
סטודיו ציפורה עוזיאל על העטיפה המיוחדת המשקפת את הדיסוננס בעולמו של האוטיסט.
ניצן זעירא "נענע דיסק" על ההפצה.
חברת "פטיפון" על ההפצה ברשתות הרדיו.

למשפחתי האהובה ובמיוחד לך בני היקר אופק ששינית את חיי ודאגת בכל קושי להניע אותי לסייע לאוטיסטים רבים בישראל. לבעלי ואהובי, שגיא, אלמלא אתה לא הייתי שורדת יום.
ומעל הכל שבח והודיה לבורא עולם.

license

all rights reserved

tags

about

NaNa Disc | נענע דיסק Israel

ברוכים הבאים לעמוד הבנדקמפ של נענע דיסק! האלבומים זמינים להורדה ולהזמנה במשלוח רשום בדואר. ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות הטופס כאן למטה, או בהודעה בעמוד הפייסבוק
@NaNaDisc
m.me/NaNaDisc

contact / help

Contact NaNa Disc | נענע דיסק

Streaming and
Download help

Shipping and returns

Redeem code

Report this album or account