We’ve updated our Terms of Use to reflect our new entity name and address. You can review the changes here.
We’ve updated our Terms of Use. You can review the changes here.

צ​י​פ​ו​ר​י​ם

by האחים דורון

/
 • Digital Album
  Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

    ₪30 ILS

  You own this

   

1.
משהו אמתי, תמונה של אמא ואבא, זיכרון ילדותי, שלכת מעיניי נשרה ועפה, ליטוף בשערי, הבטחה לימים טובים, אולי אני מחפש חיבוק, אולי אתם אילמים. ושנים של נדידה, אני ציפור אבודה איבדה את הקן לילות שלא הכירו שינה אומרים תודה והזמן נותן... האם באמת ניסיתם הכל כדי לדעת שהלב לא יסבול? נותרתי עם עצמי, גיטרה לי ילדות שניה, תחליף מהותי, גם אתה טס אבל לא מגילי, מנסה להיזכר גם הזיכרון בוגדני מה זה משנה מה היה... איפה לעזאזל בייתי?!
2.
אנג'י 03:17
כמו פנה ניאון שמשטה בי היא בדרך אליי עכשיו... הו... אנג'י... והיא מספרת לי על חיים עצובים על עולם שבו שולטים הענקים בגמדים, ואל תגידי לי להישאר ולשקוע בחלום, אני עצוב שם; יא גנובה קרימינלית, ולא בא לי שייגמר היום... לא בא לי... והיא רוצה לרחף לתאילנד, או לא משנה לאן; וכשמלאך נופל משמיים, אני לא אעזוב לעולם. הוא אנג'י כמו גשם סגול היא שטפה אותי, ואיזה כיף זה לזכור מי זו אהבה מי זה אני וכשאנג'י נרדמת, אני צף בדמעות טיפה מפוחד... רק איתך רוצה לחיות והיא רוצה לרחף לתאילנד או לא משנה לאן וכשמלאך נופל משמיים אני לא אעזוב... והיא רוצה שאני אצא לה מהחיים ולא מעניין לאן וכשמלאך נופל משמיים אני לא אעזוב לעולם...
3.
מה אני אעשה בלעדיכם? תגידו לי מה... נסחפים בזרם... נשטפים לזקנה. נודע לי רק אתמול בטלפון שפיטר פן לא קיים רק שנינו אבודים ובעצם... למה התהייה? הייתי צמח בר, ילד זר, אף אחד לא ינגן את שיריי. הפכתי מבוגר... סתם רוקר מנוכר. שר: "ביי ביי שנות נעוריי"... יהל, לאן גלגל החיים מתגלגל? אמא מאושרת, הגיעה מאלוהים החבילה, רוצה לחזור אל הרחם... לחברים מהפנימייה. איזו אומללות לחשוק רק במה שכבר היה... הייתי צמח בר...
4.
הדסים 03:34
מהפרדסים נשארו רק הריחות האדמה חולה, מתרפקת בזיכרונות ואני בתוכך, מביט ולא מזהה אותך מתהלך בכבישי הלב ההרוסים שלך... מחפש מקום לי ולפצע שיר שבא מגעגוע של רגע... את כריעת הברך למרגלות הבית הנטוש. את הדמעות והחיוכים שנמרחו על גיל ההתבגרות עת שחיבקת אותי כששובב... כשרוצה למות... והקולות שלנו... ילדים טועים של החיים, שלא אשמע יותר במציאות... סיגריה מובאת לקבורה במאפרה מזכירה לי שאיתך העליתי עשן לראשונה. הפריטות הראשונות, הבנות האסורות, ותמיד היית הכי יפה בחורף... הייתי הוגה בך מחשבות... באביב לפעמים פרחתי יותר ממך... אבל שטויות... את כריעת הברך למרגלות הבית הנטוש, את הדמעות והחיוכים שנמרחו על גיל ההתבגרות עת שחיבקת אותי כששובב כשרוצה למות... והקולות שלנו... ילדים טועים של החיים שלא אשמע יותר במציאות... יפה היית ויפה תישארי באהבה הקרבתי לך את תמימותי.
5.
אבק 02:49
קפצתי אליה לביקור, היא כבר מכירה את הגישושים שלי בחושך, איפה לגעת ולאן לכוון. אני דוהר עליה, היא יודעת את הכתובת - באים אותך לקטוף וכשאבק הדרכים קורא לי לזכור היא לא מרפה לא נותנת לחזור. הדף לבן ואני מביט, רואה את האור היא מכירה אותי ממש טוב כך תמיד מסתבר, לוקחת אותי למצובה, להדסים, לגשר הבוער וכבר ממש קרובים אליך, האם אתה מרגיש? אני גורם לה לרעוד... חוצה אליך ת'כביש וכשאבק הדרכים...
6.
את פוסעת שוב למקום ההוא שאולי ישוב בלילות. את נוגעת שוב במגע האהוב וזר לך כל כך יש שם נופים את היודע, שלא היית שם איתי יש זיכרונות אתה שוכח, שלחשת לאוזניי: "בואי אליי, בואי אליי" כל מה שהיה כתוב אותו מכתב עצוב מילים שהלכו לעולמן חיוך שנעלם ירח שנתן סימן שהכל אבוד.
7.
שדות חרושים שמים אפורים מחלון הכיתה מלטף צלקת. שירם במגירה תמיד יהיה תקליט שלא ייצא. הנשימות שלך במיטה יש חיבוק מתוך שינה וזה לטוב; וזה לרע. כולנו ילדי החושך כיבו את השאלטר לילדי האור, רוצה לחזור ולשים פרחים על הקבר, למה עד היום הם לא הודיעו ברמקולים: "סוף עונת הנעורים!"? מי לקח לי את הנאיביות וכפה עליי אבק דרכים אל תכעסו עליי שנטשתי זה טבעם של ציפורים. תדעו שזה לא הזמן שלנו, הייתה להם טעות במחשב. רוצה לחזור ולשים פרחים על הקבר למה עד היום הם לא הודיעו ברמקולים: "סוף עונת הנעורים!"?
8.
הזקן 03:51
הם ייכנסו יום אחד בדלת ויראו שם ת'זקן ויגידו לו שזה הזמן שלו שעכשיו הוא יכול לשיר. הוא התרגש ונפטר. היום כבר מוכר המון תקליטים. אז זה לא ממש עניין כל המלחמות, אהבות נעורים ואלוהים לפני מותו חלפו עליו הימים ילדים שבמקום לבכות היו מנגנים הם ייכנסו יום אחד בדלת דווקא ביום הכיפורים ויבקשו סליחה על שלא העיפו מבט על שיריו שבפחים. פתאום צלצול בטלפון עוד אוכל חינם צרח: "מאחרים", טוב כמה אפשר להתאבל על זקן שמעד הרי יש להוציא לאור את ה"כוכב הנולד" ולפני מותו חלפו עליו הימים ילדים שבמקום לבכות היו מנגנים והנשמה שלו שאבדה במילה הגדולה "תעשייה" עדיף אומן מת וזונה חיה.
9.
ויקי 03:47
שעת לילה מאוחרת, כמעט נרדם ואת לצידי רגליי יחפות בעשב פוסעות לעצב דעתי בשער שאלו אם אני יודע את המספר האישי שלך ובצעקה גדולה צרחתי להם את שמך איך אתה בא כל לילה שואל אותי איפה ההופעה הבאה ומי יחבוש לי את הלב כשאחפש אותך על הבמה? וכהרגלך אתה מצליח להימלט מהשומרים, מתניעים את הפיאסטה, ונוסעים... נקפוץ לראות את עוזי את רחלי אחותך את אימא ואבא נאסוף את יהל מקצה השכונה נוסעים להופעה! אתה קולט?! נוסעים להופעה! ואף אחד לא בוכה, שותים כולם בירה זולה, אתה ועוזי מכוונים לי את הגיטרה ושנינו מחייכים... וואלה... הבאנו להם אותה... שעת לילה מאוחרת התעוררתי ואת לצידי איך אתה בא כל לילה שואל אותי איפה ההופעה הבאה ומי יחבוש לי את הלב כשאחפש אותך על הבמה? עד הלילה הבא אני אוהב אותך.
10.
שדרה 07:52
עד קץ ייסוריי, ממאגר כאביי, טבלתי אותך במעיין שיריי ושם את רוקדת את תפילותיי את ציפור גן העדן החוזרת אליי. רשרוש אצטרובלים מקץ חלומותיי את ברחת אליו והוא מלטף את שדיי והנה הציפור מתרסקת בדמעותיי את הקופידון הגוסס שחוזר אליי וצר לי לא התכווני לכלוא אותך מילים, נגיעה אני חשתי, הלוואי כי היית יודעת את טעם האהבה. עד קץ ניגוני שהתפזרו בנופיי דפים דפים מים רגשותיי; ושם את השזופה מסנוור דיכאונותיי את הדמיון המתרחק אליי ופנים פנים שחייכו אליי כמו חלוקי נחל ממסעותיי ופעם גם הוא היה ממרככי פצעיי את בזיעתו את מתקשרת אליי וצר לי לא התכוונתי להיכנס בינכם לשמיכה. אני חשתי הלוואי כי, היית אותה פעוטה מהשדרה.
11.
הנה אתה בא, פותח לי עוד דלת ויופי של אישה מסתיר לי את הדרך. הנה אני אתה בתוך בועה של זמן ואתה שואל: "לאן נמשיך מכאן?" רוח נעימה, עוזרת לי ללכת, יד ביד איתך יצאנו אל ה... ואני בתוך דמותך עוד מנסה לרדת רואה בכאבך עוד אבן שם בדרך יד ביד איתך אתה תראה, נגיע... נגיע... עוד יום אחד אתה אליי תגיע תחבק אותי חזק תגיד לי רק עוד רגע רגע שלפני אתה נגיע... רגע שלפני אני אתה נגיע... רוח נעימה עוזרת לי ללכת, יד ביד איתך יצאנו אל הדרך.

credits

released December 5, 2006

כל המילים והלחנים: יהונתן דורון
למעט "רוח נעימה" – מילים ולחן: יהל דורון
עיבודים והפקה מוזיקלית: יהונתן ויהל דורון
הוקלט באולפני Y.G.P
טכנאי הקלטה: יוסי גולני
מיקסים: יוסי גולני ויהל דורון
מאטרינג: טלי כץ SDL

יהונתן דורון: שירה קולות
יהל דורון: שירה, קולות, גיטרה חשמלית, אקוסטית, קלאסית, בס, סמפלר
גולי אלון: תופים
שר איתן גמליאל: קלידים
גל דהן: סקסופון
עופרי בן דוד: שירה ב"בואי אליי" וקולות ב"הדסים"

צילום: גל גילן
איור: ניר מטרסו
עיצוב: הדס אי ירושלמי
יחסי ציבור: יפעת לדר

license

all rights reserved

tags

about

NaNa Disc | נענע דיסק Israel

ברוכים הבאים לעמוד הבנדקמפ של נענע דיסק! האלבומים זמינים להורדה ולהזמנה במשלוח רשום בדואר. ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות הטופס כאן למטה, או בהודעה בעמוד הפייסבוק
@NaNaDisc
m.me/NaNaDisc

contact / help

Contact NaNa Disc | נענע דיסק

Streaming and
Download help

Shipping and returns

Redeem code

Report this album or account